HABERLER

BODRUM’UN KALBİ, EGE’NİN İNCİSİ: "REGNUM ESCANA"

15.07.2009

İçinden Bodrum Geçen Evler...

REGNUM ESCANA, Bodrum’un kendine özgü mimarisi ile 21. yüzyılın teknolojisini harmanlıyor. Projede yer alan 25 ev, akıllı bina konsepti ile inşa ediliyor. Uzaktan cep telefonu veya internet aracılığıyla evin ısıtma ve kliması önceden çalıştırılabiliyor. Aydınlatma ve televizyon da dahil olmak üzere evdeki bütün elektrikli ve elektronik aletler kumanda edilebiliyor. Bu evlerde yaşayacaklar, diğer evlerden görünmeyen özel bahçelerinde, özel havuzu, jakuzisi, saunası ve fitness alanında keyifli anların tadını çıkartacak. Regnum Escana’da yaşayanlar isterlerse alabilecekleri kahya, temizlik, bahçe ve havuz bakımı gibi hizmetlerle de evlerinde lüks otel konforunu yaşayabilecekler.

Konumu ve özel mimari tasarımıyla Bodrum’un en gözde yaşam alanı olacak REGNUM ESCANA’da yer alan 25 villa, 3 katlı olarak inşa ediliyor. 18 dönümlük bir alanda ve toplam 10.800 metrekare inşaat alanına sahip proje Mayıs 2010 yılında tamamlanacak. Sakinlerine yılın her günü yaşayabilecekleri ve her türlü eşsiz imkanları sunacak REGNUM ESCANA’da her bir villanın büyüklüğü 400 ile 460 metrekare arasında değişiyor.

"Bodrum’da Eşi Olmayan Bir Projeye İmza Attık"
Örnek villanın tanıtımında bir konuşma yapan REGNUM Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, şunları söyledi: "Öncelikle arazinin eşsiz konumu ve benzersiz manzarası projenin bu şekilde oluşmasında bize adeta rehberlik etti. Bodrum’u tepeden gören ve yakın bir gelecekte Bodrum’un İncisi olarak anılacak bir eser yarattığımız için çok mutluyuz."

"Aslında küçük daireler inşa ederek daha ucuz maliyetlerle sıradan bir projeye imza atmak da mümkündü. Ancak böyle bir projeyi, böyle bir manzaraya kondurmak ne Bodrum’a ne de Regnum'a yakışacaktı. O yüzden, bir arada yaşamaktan keyif alacak 25 özel aileyi Bodrum'un yeni ve son incisinde buluşturmak istiyoruz."

"Evlerin Her Biri Akıllı Ev Sistemiyle Donatıldı"
Evlerin özelliklerine de değinen Öztürk, "Projede ön planda Bodrum'un klasik mimarisi göz önünde tutuldu. Bunun yanında gerek üretim kalitesinde gerekse de sunduğu son sistem teknolojik imkanlarıyla "REGNUM ESCANA" diğer projelerden farklılaşan bir konumda yer almaktadır. Burada bulunan evler, yazlık ev konseptinde değil, yaz - kış yaşanacak bir ev gibi inşa edilmiştir. Akıllı ev konseptine giren pek çok özelliğin olduğu evlerde birçok eşya uzaktan kumanda ile çalıştırılabilmekte ve yangın, hırsızlık gibi kötü durumlarda anında ihbar sistemi devreye girmektedir” dedi.

"Ünlü Mimarlarla Çalıştık"
Evlerin tasarımında ünlü isimlerle çalıştıklarını belirten Ufuk Öztürk, “Bu evlerin tasarımı, Türkiye'de Les Ottoman, Bodrum Rixos gibi projelere imza atmış ünlü mimar Erdal Tusavul tarafından gerçekleştirildi. Tanıtımda kullandığımız örnek evin iç tasarımı ise, yine alanında çok iyi bilinen ve Türkiye'de Four Seasons Otelleri, Kemer Golf&Country Club gibi projelere imza atmış mimar Sinan Kafadar tarafından yapılmıştır” diye konuştu.

"REGNUM ESCANA Satışa Çıkmadan Büyük İlgi Gördü"
Projenin daha satışa çıkmadan büyük ilgi uyandırdığını belirten Ufuk Öztürk, “Bugün burada yaptığımız tanıtım ile projemizin satış startını veriyoruz. Eşsiz konumu ve benzersiz manzarası ile inşaatın başladığı ilk günden itibaren proje yoğun bir ilgi ile karşılandı. Çeşitli vesilelerle bize ulaşıp proje hakkında bilgi almak isteyenler oldu. Ancak biz burada özel bir topluluğun olmasını. Dolayısıyla bu topluluğu oluşturmak için evlerin satışı konusunda da çok aceleci davranmayacağız” şeklinde konuştu.

"Kriz Ortamına Rağmen Böyle Bir Yatırıma Girmekten Çekinmedik"
Kriz ortamına rağmen böyle bir projeye imza atmaktan çekinmediklerini belirten Regnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk konuşmasına şöyle devam etti:

"Kriz ortamında bile olsak, tüketici güveni tam olarak oturmuş ve markalaşmasını sağlamış firmaların, üst gelir grubuna hitap eden nitelikli projelerinde herhangi bir sorun yaşanacağını düşünmüyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen zamanda, yaptığımız işlerin sonucu olarak, REGNUM kamuoyu nezdinde güven duyulan, itibarlı bir şirket konumunda olmuştur. Biz de tüketiciden aldığımız bu destekle böyle bir projeye imza atmaktan çekinmedik."

"Sonbaharla birlikte yeni bir yukarı hareket dalgası bekliyoruz."
Son ekonomik gelişmelere de değinen Öztürk şöyle konuştu:

"Şu anda ekonomiye bakıldığında; özellikle geçtiğimiz Şubat ayında bizim de içinde bulunduğumuz bazı büyük gayrimenkul firmalarının gerçekleştirdikleri kampanyalarla sektör oldukça hareketli günler geçirdi. Bu süreçte, hükümet kanadından gelen tapu harcı indirimleri ile bankalardaki faiz oranlarındaki kısmi düşüş de etkili oldu. Tapu harcı indiriminin 30 Haziran'da son bulmasının yanında, yaz sezonuna da girilmesiyle birlikte sektörde yeniden bir durgunluk oluştu. Kişisel fikrim, bu durgunluğun Ramazan ayı sonuna kadar devam edeceği ve Ekim ayı ile birlikte piyasalarda yeni bir hareketlenme olacağı."

"Makro düzeyde baktığımız zaman, tüm dünya krizin etkisinden yavaş yavaş kurtulmaya başladı. Krizin ABD’den sonra en çok etkilediği Londra piyasasında, gayrimenkul fiyatlarının son birkaç aydır küçük oranlarda da olsa yükselmeye başlaması bu piyasada olanları sevindirmiştir. Türkiye'de de gayrimenkul fiyatlarının olması gerekenin en alt seviyeleri gördüğü ortada. Geçtiğimiz aylarda, büyük gayrimenkul firmalarının yaptığı nitelikli konut projelerindeki stoğun eritildiğini veya minimum düzeylere indirildiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla, bu firmalar artık önümüzdeki dönem için devam eden projelerinde fiyat artışlarını düşünmeye başlayacaklardır. Ancak, şunu da söylemek zorundayım; projemi önce satıp sonra yaparım düşüncesiyle yola çıkan ve markasına hiçbir yatırım yapmamış firmalar üzerindeki risk halen çok ciddi olarak devam ediyor. Tüketicilerin bu konuda çok dikkatli olmaları gerekiyor."

Son olarak REGNUM’un yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştireceği yeni yatırımlara değinen Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, yurtiçinde kamuoyuyla daha önce paylaştıkları Koşuyolu, havaalanı veya otel projeleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini, proje süreçleri ve bürokratik işlemler tamamlandığında bu projeleri de birer birer hayata geçirmeyi düşündüklerini, yurtdışında ise Londra piyasasındaki yatırımlarına devam ettiklerini belirtti.

Eşsiz manzarası ve konumunun yanı sıra müthiş özelliklere sahip REGNUM ESCANA’da evler Mayıs 2010’da sahiplerine teslim edilecek.