HABERLER

REGNUM’UN BULGARİSTAN’DAKİ İLK PROJESİ TÜRKİYE’DE SATIŞA SUNULDU

09.12.2009

Regnum, 227 konuttan oluşan ve inşaatı tamamlanan proje ile ilk defa yurtdışındaki bir projesini Türkiye’de satışa sunuyor.

Kış mevsiminde eşsiz kayak keyfi, yaz ve bahar aylarında ise trekking, binicilik ve avcılık gibi doğa sporlarının yapılabildiği Bansko’da, Crystal Apartments, 26 – 43 metrekarelik stüdyo, 48 – 89 metrekarelik 1+1, 72 – 109 metrekarelik 2+1 olmak üzere toplam 227 daireden oluşuyor. Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan’ın son yıllarda özellikle kayakçıların tercih ettiği gözde merkezlerinden birisi olan Bansko’da tamamlanan Crystal Apartments, spa merkezi, kapalı yüzme havuzu, sosyal tesisleri ve kapalı otoparkı ile 18 bin 897 metrekare inşaat alanına sahip.

Özel mimarisi ile dikkat çeken projedeki dairelerin tamamına yakını 2.900 metre yükseklikteki Pirin Dağı manzarısına sahiptir. 24 saat kameralı güvenlik sistemi, kapalı otopark, ortak alanlarda sınırsız internet bağlantısı, çamaşırhane, kayak takımları için özel depolar gibi her türlü detayın düşünüldüğü projenin genel alanları dört yıldızlı bir otel konforuna sahip. Sauna, buhar odası, Türk hamamı, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, masaj odası, ısıtmalı jakuzi ve solaryumun da bulunduğu spa tesisi, kayakseverler için özel tasarlanmış fitness center, dünya mutfağına sahip, eşsiz dağ manzaralı şık bir restoran ve bar gibi çok sayıda özellik bulunuyor.

Crystal Apartments daireleri ile ilgili bir açıklama yapan Regnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, Bansko’nun yakın bir gelecekte Avrupa’nın en iyi kayak bölgelerinden biri olacağını söyledi. Şu anda bile Dünya Kayak Şampiyonalarına ev sahipliği yapan pist ve tesislere sahip olan Bansko’da, ev sahiplerinin her türlü imkanı elde edeceğini belirten Öztürk, Regnum’un Türkiye’de olduğu gibi Bulgaristan ofisi aracılığıyla da ev sahiplerine her türlü desteği vereceğini söyledi. Öztürk, Bansko’nun İstanbul’a arabayla sadece altı saat uzaklıkta olduğunu, dolayısıyla Türkiye’deki herhangi bir kayak merkezine gitmekten farkı bulunmadığını da vurguladı. Kara ve hava yolu ile ulaşımın son derece kolay olduğu Bansko’da turizmin sadece kış mevsimi ile sınırlı kalmadığına dikkat çeken Regnum Yönetim Kurulu Başkanı, dört mevsim boyunca her yaşa ve her kesime hitap eden bir aktivitenin Bansko’da yer aldığını da sözlerine ekledi.

Bansko hakkında

Bulgaristan’ın güneybatısında yer alan Bansko, kışın kayak, yaz ve bahar aylarında ise dağ yürüyüşü ve kaplıca turizmi için ideal bir kasaba. Kendine özgü mimarisi, büyüleyici atmosferi, geleneksel barları ile birlikte günümüz teknolojisinin harmanlandığı Bansko, her yaş ve her kesime uygun farklı alternatifleri de beraberinde sunuyor. İstanbul’dan yaklaşık 50 dakika süren Sofya uçak yolculuğu sonrasında yaklaşık iki saatlik kara yolculuğu ile ulaşılan Bansko'da, yerel yemeklerin tadılabileceği çok sayıda bar ve restoran bulunuyor. Kayak yapmanın haricinde farklı beğenilere de hitap eden Bansko, her yıl Ağustos ayında Uluslararası Caz Festivali’ne de ev sahipliği yapıyor. Golf turizmi açısından da gelecek vaat eden bölgede bir de profesyonel golf sahası mevcut.

Bansko Kayak Merkezi – Dünya kalitesinde tesis

Dünyanın önde gelen kayak merkezleri sıralamasında hızla yükselen Bansko, toplamda 70 kilometrelik piste, 26 kilometrelik lift ağına sahip. Aralık ayından Nisan ayına kadar beş ay kayak yapma imkanı sunan Bansko, Alp disiplini için bölgedeki en iyi pist olma özelliğini de taşıyor. Avrupalı kayakçıların yeni favorisi olan Bansko Kayak Merkezi’nde 990 ile 2600 metre arasında her zorluk derecesinde pist yer alıyor. Bansko’da 6 mavi, 5 kırmızı ve 2 siyah pist olmak üzere toplam 13 pist var. Siyah pistlerden bir tanesi emekli dünya şampiyonu İtalyan kayakçı Alberto Tomba'dan ismini alan Tomba Pisti. 2600 metre yüksekliğindeki bu pist bile kendi başına dünyanın birçok ülkesinden kayakçıları Bansko’ya çekmeye yetiyor.

İstanbul’a sadece 550 kilometre uzaklıkta bulunan Bansko Kayak Merkezi, geçtiğimiz yıllarda yapılan 40 milyon Euro’dan fazla yatırım ile mükemmel bir kayak altyapısına kavuştu. Avrupa’nın en iyi pistlerinden biri olarak adı geçen Bansko, bu kayak sezonunda önemli kayak etkinliklerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu sezon; 18-19 Ocak’ta Ulusal Turnuva, 22 - 23 Ocak’ta Avrupa Erkekler Kayak Şampiyonası; 24 – 25 Ocak’ta Gençlik Şampiyonası, 10 – 11 Nisan’da ise Ulusal Şampiyona düzenlenecek. Ayrıca geçtiğimiz sezon 28 Şubat – 1 Mart 2009 tarihleri arasında yapılan Dünya Bayanlar Kayak Şampiyonası da Bansko’da gerçekleştirildi.