REGNUM, BODRUM DENİZLERİNDE YELKEN AÇTI

Prestijli ulusal ve uluslararası projelere imza atan Regnum, ülkemizin en büyük deniz organizasyonlarından biri olan Bodrum Cup'a sponsor olarak Bodrum sevgisini bir kez daha gözler önüne serdi. Bodrum'da deniz turizmi potansiyelinin gelişimine, geleneksel tarzdaki imalata dayalı yatçılık sektörünün tanıtımına katkı sağlamak amacı ile, 22 organize edilmekte olan; Uluslararası "Bodrum Cup" Yelkenli Ahşap Yat Yarışları 2010 yılı itibariyle genişletilerek Bodrum Yat Festivaline dönüştürüldü.

Regnum'un sponsor olduğu ve bu sene genişletilerek Bodrum Yat Festivali'ne dönüştürülen Bodrum Cup'ın açılışı; Muğla Valisi Fatih Şahin, Denizcilik Müsteşarlığı Gemi İnşa Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Tülay Şahin, Leros Ticaret Odası Turizm Kurulu Başkanı Chris Kokkonis, Belde Belediye Başkanları ve festival katılımcılarından oluşan geniş bir katılımla yapıldı.

Deniz turizmi sektörüne ve Bodrum turizmine büyük katkı sağlayan ve uluslararası bilinirliliğe sahip Ahşap Yelkenli Yat Yarışı Bodrum Cup, her yıl Ekim'in üçüncü haftasında düzenleniyor. En ilginç yönlerinden biri de, içinde yolcuların olmasına izin verilen Akdeniz'in ender yarışlarından biri olması. Bu yıl ilk kez bir Yunan adası olan Kalymnos'un yarış programına alınması yarışlara ayrı bir renk kattı. Daha önce tek bir kupa için yarışan tekneler, bu yıl belli katagorilere ayrılan dört kupa için yarıştılar.

Yarışmaların dışında Bodrum Yat Festivali etkinlikleri kapsamında Tekne Model Müzesi, Yat ve Ekipmanlarının Kara ve Deniz Sergileri, Ertuğrul Firkateyni – Japonya'da Bir Osmanlı Gemisi Sergisi, Titanik Kaşifi Dr. Robert Balard'ın Derin Deniz Teknolojisi Sergisi (Nautilus Araştırma Gemisi), IMEAK Deniz Ticaret Odası ve BOSAD'ın katkılarıyla 1. Bodrum Sualtı Görüntüleme Yarışması, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi gezisi yapıldı.

Menu